Hakkımızda

Av. Sevgi Miçooğulları Doğan 1992 yılında Hatay/Antakya’da doğmuştur. Hukuk eğitimine 2009 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde başlamış ve 2013 yılında eğitimini tamamlayarak hukuk fakültesinden mezun olmuştur. 2014 yılından bu yana avukatlık stajını da icra etmiş olduğu İzmir Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık mesleğini sürdürmektedir.

Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Anabilim Dalında, Türk Mahkemelerinin Uluslararası Yetkisi konusunda yüksek lisans eğitimine başlamış ve bu kapsamda öğrenci değişim programı ile gitmiş olduğu İspanya/ Rovira i Virgili University’de bir dönem eğitim almıştır. Ayrıca Avusturya’da Ticaret eğitimini (kaufmännische Ausbildung-Almanca) başarıyla tamamlamıştır.

Çok iyi derecede (C1-Upper Intermediate ) İngilizce , iyi seviyede (B-2) Almanca bilmekte ve iyi derecede Arapça konuşabilmektedir.

Mesleğe başladığı ilk günden itibaren, aktif olarak çok farklı hukuki alanlarda mesleğini icra etmiş; bireysel ve kurumsal, yerli ve yabancı birçok müvekkile avukatlık ve danışmanlık hizmeti vermiştir. Yıllar içinde edinmiş olduğu bilgi ve tecrübe ile, tüm dünyada etkili olan; sosyal, teknolojik ve ekonomik gelişmeleri ve buna bağlı olarak şekillenen ulusal ve uluslararası hukuki düzenlemeleri yakından takip etmektedir.

Şu anda yurtdışında ikamet etmekte olup; Türkiye’de ve yurtdışında ikamet etmekte olan Türk vatandaşları ile Türkiye’de hizmet vermekte olan yurtiçi ve yurtdışı kökenli şirketlere hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.